Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Komfortowy pierwszy taniec Pary Młodej

pierwszy taniec na weselu - nowożeńcy
Pierwszy taniec to niejednokrotnie spore wyzwanie dla Pary Młodej. Sama uroczystość wiąże się bowiem ze sporymi emocjami, a jak tu nie czuć obaw przed występem na oczach wszystkich gości? Są sposoby na to, by ułatwić sobie to zadanie. Przygotowaliśmy dla Was kilka cennych wskazówek.

Pierwszy taniec weselny nowożeńców bywa pododem ogromnego stresu. Młodzi małżonkowie, pełni emocji po zaślubinach, które odbyły się mniej więcej godzinę wcześniej, mają zatańczyć na oczach licznie zgromadzonej rodziny i weselników. Jeśli dodatkowo nie jesteśmy zbyt doświadczeni w tańcach towarzyskich, to faktycznie sytuacja może wydawać się trudna. Nie oznacza to jednak, że nie mamy szans na piękny pierwszy taniec, a nawet na prawdziwe, taneczne show. Jeśli zależy Wam wyłącznie na tym, by tradycji stało się za dość, wybierzcie nieskomplikowany utwór na pierwszy taniec, przy którym pokołyszecie się spokojnie, po czym zaprosicie na parkiet pozostałych uczestników wesela. Jeżeli czujecie się na siłach by dać z siebie nieco więcej, udajcie się na lekcje tańca dla nowożeńców lub skorzystajcie z pomocy choreografa, który pomoże nam doszlifować pierwszy oficjalny taniec z obrączką na palcu.

Tradycyjny pierwszy taniec

Pierwszy weselny taniec zgodnie z tradycją zawsze należy do Młodej Pary. To stały punkt scenariusza weselnego, a nowożeńcy starają się by ten wypadł jak najlepiej. Tuż po przywitaniu w progach Domu Weselnego, wodzirej zaprasza głównych bohaterów na parkiet. Taniec nowożeńców ma zaprosić pozostałych biesiadników do zabawy. Jest to zawsze podniosła chwila i warto zatroszczyć się o to, aby wypadła efektownie.

W pierwszej kolejności należy oczywiście wybrać odpowiedni utwór. Niektórzy świeżo upieczeni małżonkowie kierują się sentymentem i decydują się na utwór muzyczny, który kojarzy się im z ich pierwszym wspólnym tańcem, bądź zalega głęboko w ich sercach jako muzyka, która towarzyszyła im w wyjątkowych, wspólnych chwilach. Inni dobierają kawałki, które pozwalają na dobranie nieskomplikowanej choreografii. Druga z opcji jest szczególnie polecana dla mniej roztańczonych par. W dobie "Tańca z Gwiazdami", "You Can Dance" i innych tanecznych programów rozrywkowych, w świadomości Polaków taniec stał się nie tylko wesołym pląsaniem na parkiecie, ale czymś co urosło do rangi dzieła sztuki, które winno być nie dość, że widowiskowe, to jeszcze perfekcyjnie wykonane. Powyższy argument skłania współczesne pary do udania się na lekcję tańca do profesjonalnego instruktora. To dobre rozwiązanie, bowiem choreograf pomoże również skomponować odpowiednie wejście na parkiet, czy końcowe ukłony do gości, którzy oglądali Wasze widowisko. Specjalista pomoże także w doborze odpowiedniej piosenki i stworzeniu unikalnej choreografii, która wywrze piorunujące wrażenie na biesiadnikach weselnych. Praca z "fachowcem" niejako zrzuca z Młodej Pary zbędny balast stresu i pozwala poczuć się pewniej na parkiecie.

Walc weselny - ponadczasowa klasyka

Pierwszy taniec na weselu to bardzo często tradycyjny walc wiedeński, ale Młode Pary idąc z duchem czasu niejednokrotnie wybierają rock and roll'a, tango salsę lub cha-chę. Coraz popularniejszy jest także dobór na taniec otwarcia dwóch kawałków różniących się tempem i... temperamentem. Młode Pary decydują się na spokojny, romantyczny początek pierwszego tańca, po czym muzyka zmienia się i goście zostają zaskoczeni pokazem nowoczesnego lub zabawnego tańca Młodej Pary.

Na niektórych weselach można spotkać się z wyjątkową aurą premierowego tańca. Ciekawym rozwiązaniem jest ułożenie kręgu, bądź serca z baloników lub kwiatów. Aby uniknąć wpadki w tej ważnej chwili, warto zabezpieczyć się odtwarzając muzykę do pierwszego tańca z płyty CD, bądź innego nośnika. Orkiestry, które zapewniają oprawę muzyczną na weselach, nie zawsze potrafią zagrać dany utwór, a w i tak trudnym momencie, jakim jest występ przed publicznością, dodatkowy stres nie jest nam zupełnie potrzebny.

Pierwszy taniec - odpowiedni ubiór

Po pierwsze zadbajcie o odpowiedni ubiór. Przygotowując choreografię zwróćcie uwagę na to w co będziecie ubrani w dniu ślubu. Jeśli Pani Młoda wybrała obcisłą, wąską suknię, odtańczenie niektórych kroków może skończyć się mniej lub bardziej zabawnym upadkiem. Właściwy wybór ubrania to również temat dla Pana Młodego, który z pewnością spłonąłby rumieńcem gdyby podczas energicznego tańca puściły szwy w jego dopasowanych spodniach. No cóż, pamiątka na całe życie, ale dlaczego tak kompromitująca? Aby uniknąć tego typu sytuacji, należy pamiętać, że w tańcu ważna jest swoboda ruchu.

Skąpa suknia Panny Młodej to również swego rodzaju zagrożenie. Bez wątpienia zarówno suknia jak i ubrana w nią kobieta, powinny wyglądać atrakcyjnie, ale trudno jest pilnować kroków, jednocześnie zerkając co chwilę, czy suknia nie odsłoniła czegoś, co powinno pozostać w ukryte. Rozwiązaniem może być odpowiednio dobrana bielizna, jednak i to rozwiązanie czasem zawodzi. Najbezpieczniejszą opcją, jeśli nie chcemy rezygnować z sukni ślubnej np. z dużym dekoltem, jest dobranie dodatkowej kreacji, na czas samego pierwszego tańca.

Aby nie utrudniać sobie premierowego tańca na weselu, warto pamiętać także o innych szczegółach. Jeśli taniec jest żwawy, a pora letnia, to makijaż jak i fryzura Panny Młodej powinny być dostosowane do owych warunków. Także różnego rodzaju wstążki, czy nawet biżuteria, nie powinny plątać się gdzieś podczas obrotów czy podnoszeń. Lepiej zdjąć takie dodatki i założyć je ponownie po tańcu.

Najważniejszym elementem garderoby, który daje komfort i swobodę ruchów jest odpowiednio dobrane obuwie. Mężczyźni na ogół nie zmagają się z większymi problemami w tym temacie. Panie natomiast mają dylemat - szpilki czy buty na płaskiej podeszwie? Jeśli Panna Młoda nie ma doświadczenia w tańcu na szpilkach, to powinna zrezygnować z tego pomysłu i zastosować wygodniejsze obuwie. Brak pewności może spowodować, ze para zgubi rytm, a wówczas nietrudno o złamanie obcasa i widowiskowy upadek na scenie. Tutaj również warto pomyśleć nad szybką zmianą przed pierwszym tańcem. Jeszcze na kilka dni przed uroczystością, warto buty rozchodzić, by zaobiec ewentualnym obtarciom, które mogłyby utrudniać chodzenie, a tym bardziej taniec.

Gdy ćwiczymy w domu poszczególne elementy choreograficzne, robimy to w wygodnych strojach, które dają nam swobodę ruchów. Przed dniem ślubu Para Młoda powinna przeprowadzić kilka prób w strojach ślubnych. Takie próby mogą wydawać się niepotrzebne, ale tylko one pozwalają wyciągać wnioski i zastosować wygodne rozwiązania czy szybkie poprawki krawieckie ślubnej garderoby. Każda Para Młoda chce przecież olśnić swoich gości pierwszym tańcem - warto to zrobić perfekcyjnie.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top